- Категория
- Бизнес
Безперервний професійний розвиток фармацевта: як його забезпечують в мережі аптек «D.S.»
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
2158
Бути завжди обізнаним з усіма новинками фармацевтичного ринку, вчасно дізнаватися про виявлення нових властивостей (позитивних або негативних) ліків в обігу цілком можливо для фармпрацівника. Але тільки тоді, коли в цьму зацікавлений роботодавець.
У провізора мережі аптек «D.S.» повсякчас є можливість систематично підвищувати власну кваліфікацію – зокрема завдяки базі знань, акумульованій на навчальному порталі підприємства. Відтак уже дві сотні працівників виробили звичку постійно вдосконалюватися. Навіть карантинні заходи не порушили навчальних планів, оскільки компанія забезпечила персонал різноманітними курсами й програмами як для фахового розвитку, так і для особистісного зростання.
Дистанційне навчання сьогодні стає звичною практикою
Портал постійно наповнюється: найбільш досвідчені фармацевти нашої компанії аналізують навчальні матеріали та дають їм експертну оцінку. Ця система здобуття знань вимагає від користувачів чесності, порядності й відповідальності. Ми довіряємо працівникам і розраховуємо, що вони складатимуть тести без сторонньої допомоги. Вдаватися до будь-яких хитрощів у цьому контексті не розумно і не доцільно: у разі виникнення сумнівів щодо чесності контролю знань ми будемо змушені організовувати його повторно за участі представників відділу реалізації мереж. Компанія вкладає інтелектуальні й фінансові ресурси в забезпечення повноцінної роботи порталу, адже розраховує на те, що самоосвіта озброїть провізорів необхідними знаннями, а відтак позитивно вплине на якість їхньої щоденної праці. Без чесного й сумлінного навчання кожного користувача ці сподівання будуть марними».
Креативний підхід завжди доречний
Крім того, навчальний портал інтегрований із програмою 1С Кадри, отож база користувачів постійно оновлюватиметься. Функціонал дозволяє розробляти індивідуальні курси, навчатися за якими можна не тільки з компʼютера, але й зі смартфона. Водночас кожен працівник має змогу записатися на очні навчання, які організовують компанії-партнери. На порталі проводяться й різноманітні опитування».
Програми і тренінги під будь-які задачі
На щастя, епідемія не завадила фахівцям мережі організовувати і проводити цікаві заняття й тренінги для фармацевтів. Наприклад, підприємство ініціювало проведення обовʼязкового навчання для всіх працівників щодо використання мобільного застосунку «D.S.» та опанування функції онлайн-резервування. Керівництво переконане: кожен працівник компанії має знати, як зарезервувати ліки онлайн на сайті чи в мобільному додатку «D.S.», а відтак забрати замовлення в аптеці. Лише розуміючи механізм дій, переваги й недоліки процесу, можна вдосконалювати сервіси підприємства та ефективно рекомендувати їх іншим.
Курси для кращого розуміння операційної діяльності компанії – це про відпуск ліків за страховими рецептами, основи ПК та усунення технічних несправностей.
«Отримуємо інформацію з перших рук» – так називається програма співпраці з виробниками. Щонайменше 700-800 працівників регулярно вивчають властивости лікарських засобів, медичних товарів та косметики відомих торгових марок, а відтак перевіряють здобуті знання за допомогою тестування. Лише за час карантину наші колеги пройшли навчання від таких партнерів, як «Johnson & Johnson», TEVA, «Biocodex», «Alpen Pharma AG» тощо.
Програма «Стажер» створена для підвищення кваліфікації нових працівників. Її вже апробовують і регіональні менеджери. Дистанційне навчання дає змогу формувати індивідуальний перелік завдань відповідно до потреби чи бажання конкретного провізора.
Розвиток в умовах карантину: переходимо в онлайн-простір
Також упродовж карантину мережа аптек «D.S.» проводила очні навчання, традиційний формат яких наразі повністю перейшов в онлайн-простір. Зокрема, відбулися вебінар від Української фармацевтичної школи, а також відео-конференція про обовʼязки уповноваженої особи, проведення вхідного контролю якості ЛЗ, співпрацю з постачальниками й органами контролю, формування звітності.
Окремий цикл занять був створений для регіональних керівників – задля забезпечення ефективного контролю за процесом навчання працівників і стажерів у локальних осередках мережі. Тривають і вже традиційні для компанії семінари для новоприйнятих – наразі без виїздів та безпосередніх зустрічей, проте так само повноцінно. Упродовж півріччя у них взяли участь працівники з Тернополя, Хмельницького, Волині та Львова. Слід згадати і про серію вебінарів від проєкту «Психічне здоров’я для України» для підтримки медиків, фармацевтів, соціальних працівників, психологів тощо, задіяних у подоланні пандемії COVID-19.
Можливості розширюються щодня
Пропонуємо користувачам платформи не лише обовʼязкові фахові матеріали, але й корисні пізнавальні рубрики – «Українська – сучасно і своєчасно!», «Читай із D.S.», «Корисно знати», «Цитата дня». Також працівники мережі аптек «D.S.» можуть отримати додаткову інформацію, що допоможе їм відповідати на питання, які часто ставлять відвідувачи аптек – про коронавірус, укуси кліща, сказ й допомогу під час інсульту у рамках курсу «Медиторія». Наповнення бази знань нашого порталу постійно триває, наші фахівці її регулярно переглядають та оновлюють. Також актуалізуємо законодавчу базу. Кожен працівник має постійний доступ до чинних наказів, інструкцій і стандартів операційної діяльності.
Навчальний портал мережі аптек «D.S.» не тільки надає необхідні матеріали для повноцінної роботи провізора, але й забезпечує комунікацію між працівниками, допомагає їм обмінюватися досвідом. Наразі триває технічне вдосконалення програми «Стажер», завершується розробка курсів «Оцифрування операційних процесів», «Пожежна безпека» та «Безпека життєдіяльності». Наші фармацевти активно долучаються до тестування і вдосконалення платформи, висловлюючи свої зауваження й пропозиції, завдяки чому портал стає ще кращим.