- Категория
- Маркетинг
Реклама, PR і коронавірус: аналіз медійної активності основних гравців фармацевтичного ринку
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
1393
В умовах карантину найбільш цікавим для бізнесу рекламним каналом стає інтернет. Чи стали фармацевтичні компанії в Україні активнішими в інтернет під час карантину?
Чи всі гравці фармацевтичного ринку сприймають аксіому «тебе немає в інтернеті, значить, тебе немає взагалі» як керівництво до дії? Прокоментувати їхню медійну активність в першому кварталі 2020 року Pharma.net.ua попросив Марину Костроміну, Account Director Kantar Україна.
Високий сезон для медійної реклами
Серед основних рекламодавців: Reckitt Benckiser, GlaxoSmithKline, Servier.
ТОП бренди, що вийшли з рекламою в діджитал простір на початку цього року: Детралекс, Durex, Strepsils, Nurofen, Терафлю, Отривін, Coldrex etc. Тобто в першу чергу йдеться про сезонні препарати та бренди, спрямовані на молодшу аудиторію (у порівнянні з дорослістю середнього фармспоживача).
Найбільшою фармацевтичною категорією в інтернеті за перший квартал були препарати від застуди та грипу. Проти минулого року кількість показів реклами зросла на 8% за аналогічний період. Найвища доля в цій категорії у Strepsils (Reckitt Benckiser) – 19%, ще 38% розподілились між трьома GSK брендами – Терафлю, Отривін, Coldrex.
PR помер. Хай живе PR
PR у фармі також поступово починає відігравати свою роль, хоча і не завжди ця роль вимірюється та аналізується. Цьогоріч ми змогли оцінити масштаби такого інструменту завдяки даним експертів з моніторингу PR матеріалів LooqMe. За перший квартал було 3257 згадувань вітчизняних фармкомпаній, що дали приблизно 3,5 мільйонів контактів. Найактивніші – Фармак і Дарниця, проте проти минулого року їх PR-присутність дещо знизилась. Доля Фармак склала 31% від всієї PR активності локальних фармкомпаній, а Дарниці – 27%.
Очікувано, більшість проявів у березні 2020 стосувалось тематики коронавірусу – понад 58% контактів:
Іноземні компанії також згенерували понад 3000 згадок та отримали 3,25 млн контактів. Тут лідирують Sаnofi, Roche та Abbott. Roche суттєво збільшив свою активність у порівнянні з минулим роком, інші лідери піарились у першому кварталі 2019 приблизно з тією ж кількістю згадок.
Березневий бум, пов’язаний з СOVID-19, ще більше позначився на піарі закордонних фармкомпаній – понад 70% контактів були з матеріалами щодо цього інфоприводу.
Загалом, ключові меседжі фарм ринку початку 2020 року мають відношення до пандемії, а також до одіозних політичних діячів.
Підсумовуючи, початок кризового 2020 був не гіршим за кількістю промоцій фармкампаній за допомогою медійної діджитал реклами та PR-інструментів, коли порівнювати з початком 2019. Чи збережеться ця тенденція у 2 кварталі?