- Категория
- Новости
"Дарниця" вивчає шляхи та перспективи виходу на ринки Південної Азії
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
3174
Фармацевтичний ринок Південної Азії висококнкурентний, на ньому вже домінують кілька великих фармацевтичних держав: Індія та Китай, однак в "Дарниці" вважають, що компанія має чим зацікавити покупців.
Українська фармацевтична компанія "Дарниця" вивчає можливості виходу на нові перспективні ринки, зокрема в Південній Азії. Цей регіон є одним з найбільш конкурентних та розвивається стрімкими темпами. Попри високу конкуренцію та присутність на ньому таких великих гравців, як Індія та Китай, українська компанія впевнена, що має можливості та продукти, які могли б конкурувати в цьому регіоні.
"Ми дивимося на азіатський ринок, на Південну Азію. Це досить великі ринки, там ми стикаємося з потужною індійської і китайської фармою, за якою стоїть державний протекціонізм. Але у нас є продукція, з якою ми можемо конкурувати", – заявив глава ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.
"Дарниця" в минулому році вивела на ринок 10 нових продуктів, вони також представлені і на закордонних ринках. З огляду на зацікавленість українських фармкомпаній в експорті своєї продукції, "Дарниця" підтримує просування ідеї внесення до Угоди з ЄС питання щодо взаємного визнання GMP-сертифікатів фармзаводів, що дозволить відкрити нові можливості для вітчизняних виробників на ринках Європи.
Шимків відзначив, що українські фармвиробники та їх продукція відповідають європейським стандартам, тож поглиблення співпраці з ЄС дасть потужний стимул для вітчизняних компаній, це дозволить значно пришвидшити експорт українських ліків в Європу.
Глава ради директорів Darnitsa Group також розповів, що "Дарниця" в 2018-2019 роках вивчала можливості інвестування в бізнес по виробницвту вакцин. Він пояснив, що українська фарма може інвестувати в цей напрям і здатна налагодити виробництво вакцин в Україні, в тому числі і проти коронавірусу. Однак, виробництво ліків та вакцин суттєво відрізняється між собою в плані ведення бізнесу. У випадку з виробництвом вакцин, основним покупцем таких препаратів має виступати держава.
Щодо можливостей з виробництва вакцин проти COVID-19 в Україні, пан Шимків відзначив, що побудувати завод та запустити виробництво недостатньо, необхідно зважати на конкуренцію.
"Українська фарма може побудувати завод, інвестувати в нього приблизно $10-15 млн, це займе приблизно 2-2,5 роки, але з невеликими обсягами доведеться конкурувати зі світовими компаніями, які вже випускають вакцини", – коментує Шимків.
Тим не менше, процес переговорів з західними та східними виробниками вакцин продовжується, вітчизняні компанії не відкидають таких можливостей.