Восени лікарям заборонять виписувати ліки за "фірмовими" назвами

Міністерство охорони здоров’я України планує з 1 вересня зобов’язати медиків зазначати у рецептах міжнародні непатентовані назви лікарських препаратів замість запатентованих.

Міністерство охорони здоров’я України планує з 1 вересня зобов’язати медиків зазначати у рецептах міжнародні непатентовані назви лікарських препаратів замість запатентованих.

Про це в ефірі телеканалу ТВі повідомив Міністр охорони здоров’я України Зиновій Митник.

Міністр визнав існування корупційних схем у галузі, зокрема, і з боку фармацевтів, які зацікавлюють лікарів виписувати рецепти тільки на певні медпрепарати.

«З 1 вересня ми запроваджуватимемо рецептурну виписку медикаментів, які виписуватимуть за непатентованою назвою. Ми не дамо тим самим робити ставку на один препарат однієї фірми», -– сказав пан Митник.

Раніше в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня» Митник пояснив, що Міністерство охорони здоров'я хоче домогтися, аби у рецепті вказували міжнародну непатентовану назву препарату, щоб пацієнтові не нав'язували препарат якоїсь однієї фірми. На думку Митника, тоді пацієнтові в аптеці пропонуватимуть десять – дванадцять виробників потрібного йому препарату, і він матиме вибір.

Також міністр повідомив про два законопроекти, що найближчим часом подають на розгляд Кабінету Міністрів. Перший стосується реклами ліків. «Реклама медикаментів відіграє негативну роль. Ми подаємо законопроект, у якому пропонуємо заборонити рекламу ліків на телебаченні», – сказав очільник МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я також підготувало проект закону «Про загальнодержавне обов’язкове страхування». «Ми маємо порозуміння з комітетом Верховної Ради з охорони здоров’я. Законопроект адаптований до українських умов. Ми вважаємо, що має бути фонд державний, і мають бути обов’язкові платежі з боку працедавців. Ми не заперечуємо роботу приватних компаній, тобто добровільного страхування. Воно може бути паралельним. Таким чином ми забезпечимо мінімальний гарантований рівень надання медичної допомоги всьому населенню. Далі, вже підзаконними актами, буде передбачено інші механізми: відрахування платежів, створення фонду, який платитиме за пенсіонерів, за соціально незахищених людей. Це вже – другий етап», – повідомив Зиновій Митник.

Глава міністерства розраховує на те, що парламент схвалить цей законопроект восени. «На осінній сесії закон міг би бути прийнятим хоча б у першому читанні. Загалом його впровадження має відбутися протягом півтора року, а саме – прийняття підзаконних актів, напрацювання механізмів», – додав пан Митник.

Міністр також повідомив, що держава підтримуватиме виробника вітчизняної медичної техніки. «Працюємо над державним замовленням з виробництва якісної вітчизняної медтехніки, яка зможе конкурувати з іноземною», – повідомив він.

Оцінюючи стан справ у підзвітній галузі, міністр охорони здоров’я висловив стурбованість фактами «неефективного використання технічних засобів, споруд, кадрів». «Ми маємо це оптимізувати. Але будь-яка реформа потребує досить великого проміжку часу і грошей», – заявив міністр.

Джерело: health.unian.net; ukranews.com

Похожие материалы