- Категория
- Новости
Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медпрактики мають бути однозначними та прозорими, – Павленко
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
1069
Нова редакція ліцензійних умов розробляється відповідно до вимог, які передбачає Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
У Міністерстві охорони здоров'я України триває процес розробки ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Про це в ефірі телерадіокомпанії «Соціальна країна» повідомила Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко. За її словами, у процесі беруть участь громадські організації, експерти в сфері охорони здоров’я, практикуючі лікарі.
Нова редакція ліцензійних умов розробляється відповідно до вимог, які передбачає Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 2 березня 2015 року №222, який набрав чинності 28 червня 2015 року. МОЗ вважає, що ліцензійні умови мають бути однозначними, прозорими та виключати можливість їх суб’єктивного застосування.
Щодо змін, які пропонуються в проекті ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, зокрема, передбачається зменшення кількості документів, які вимагатимуться для отримання ліцензії, виключення вимог щодо посилання на державні будівельні норми, збільшення для ліцензіата терміну подання повідомлення до МОЗ про зміну даних, які зазначались в документах, що додавались до заяви про видачу ліцензії.
«Покращення якості надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я всіх форм власності та фізичними особами – підприємцями, які отримали ліцензію на медичну практику, є основним завданням, які покладені на МОЗ України. Ліцензійні вимоги встановлюють правила для всіх суб’єктів господарювання, яких вони повинні дотримуватись. Тому Міністерство працює з регіонами, з різними рівнями медустанов, з департаментами та управліннями охорони здоров’я щодо надання пропозицій до структури ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики по наступних видах: екстрена медична допомога, первинна медична допомога, вторинна (спеціалізована) медична допомога, третинна(високоспеціалізована) медична допомога, паліативна медична допомога та медична реабілітація», – зазначила Олександра Павленко.