Медзакладам надсилають фішингові листи нібито від НСЗУ: у службі закликали не відкривати посилання

Медзакладам надсилають фішингові листи нібито від НСЗУ: у службі закликали не відкривати посилання /Magnific

До закладів охорони здоров’я почали надходити електронні листи нібито від імені НСЗУ з пропозицією завантажити акт звірки взаєморозрахунків за червень 2026 року. У Національній службі здоров’я заявили, що таких повідомлень не надсилали, а листи можуть містити шкідливі посилання або вкладення.

У НСЗУ повідомили, що підозрілі листи надходять зі сторонніх електронних адрес, які не мають жодного стосунку до служби. У таких повідомленнях закладам пропонують перейти за посиланням і завантажити документ.

НСЗУ закликала медзаклади не відкривати вкладення і не переходити за посиланнями в таких листах. Також у службі радять уважно перевіряти адресу відправника.

Окремо закладам рекомендують попередити працівників, які відповідають за електронний документообіг та інформаційну безпеку.

Якщо медзаклад отримав подібний лист, його потрібно одразу видалити та повідомити відповідальних осіб у закладі.

У НСЗУ наголосили, що працівникам медзакладів слід дотримуватися правил кібербезпеки та бути уважними до повідомлень, які надходять не з офіційних адрес.