Ще три заклади охорони здоров’я у Києві, Кропивницькому та Запоріжжі отримали сучасні магнітно-резонансні томографи (МРТ) потужністю 1,5 Тесла. Обладнання закупили у межах державних закупівель для посилення діагностичних можливостей лікарень у регіонах.
Про це повідомили Медичні закупівлі України.
Це фінальні поставки обладнання з партії, закупленої за кошти державного бюджету на 2024 рік.
Нові апарати надійшли до Інституту травматології та ортопедії НАМН України у Києві, міської лікарні швидкої медичної допомоги у Кропивницькому та міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги у Запоріжжі.
Йдеться про моделі Signa Champion виробництва GE Healthcare, які забезпечують високоякісну візуалізацію без застосування іонізуючого випромінювання та призначені для детального обстеження центральної нервової й серцево-судинної систем, органів черевної порожнини та малого таза, опорно-рухового апарату, а також для виявлення онкологічних змін.
МРТ є безболісним і неінвазивним методом діагностики, що дозволяє отримувати високоточні зображення м’яких тканин і виявляти патології на ранніх стадіях. Тривалість обстеження становить від 15 до 60 хвилин; для зменшення дискомфорту пацієнтам пропонують навушники або беруші, а за медичними показаннями дослідження може проводитися під медикаментозним сном.
Поставки нового обладнання розширюють доступ українців до сучасної діагностики та підвищують точність і своєчасність медичної допомоги.
Довідково. У 2023–2024 роках МЗУ придбали 33 апарати МРТ з напруженістю магнітного поля 1,5 та 3 Тесла. У 2025 році МЗУ закупили ще 20 МРТ потужністю 1,5 Тесла за кошти Європейського Союзу в межах програми Ukraine Facility.