МЗУ запустило Telegram-бот, який дозволить слідкувати за наявністю ліків в лікарнях

МЗУ запустило Telegram-бот, який дозволить слідкувати за наявністю ліків в лікарнях

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» запустило чат-бот на базі месенджера Telegram. Мета - зробити інформацію про наявність ліків та очікувані поставки доступною для всіх: пацієнтів та їх близьких, лікарів, громадських організацій та ЗМІ.

За допомогою чат-бота можна дізнатись про те, які ліки та медвироби і в якій кількості закуповуються ДП «Медзакупівлі України», статус закупівельних процедур, запланований графік поставок в Україну та фактичні дати поставок у регіони, залишки по кожному препарату тощо.

«Часто у лікарні пацієнтам можуть відмовити у наданні ліків, пояснюючи це їх відсутністю. Іноді самі лікарі не знають про поставки необхідних препаратів у свій регіон або лікарню. Ми прагнемо забезпечити пацієнтів головним ресурсом, який дозволить їм знати і захищати свої права на безкоштовні ліки і лікування. Цей ресурс – інформація. І ми робимо її максимально доступною», – зазначила начальниця відділу клієнтського сервісу ДП «Медзакупівлі України» Євгенія Мітрохіна.

«Інформація про напрями та номенклатуру товарів вноситься раз на рік, коли до ДП МЗУ доводяться відповідні документи. Дані про перебіг закупівельних процедур та очікувані поставки, оновлюються щоденно. Інформація про наявні залишки актуалізується два рази на місяць. Наразі ІТ-команда ДП «Медзакупівлі України» працює над наповненням інформації про закупівлі 2021 року, перші тендери у рамках яких були оголошені 23 квітня. Ми розширюватимемо перелік сервісів, які сприятимуть доступності та прозорості інформації про закупівлі. Зокрема, скоро ми запустимо нашу ВІ систему», – пояснила Альна Жужа, начальниця відділу виробничої аналітики та ІТ.

Чат-бот уже пройшов попереднє тестування. Втім ми все одно заохочуємо користувачів надавати коментарі щодо покращення чи розширення його функціоналу через спеціально створену опцію зворотного зв’язку в самому чат-боті.

ДП «Медзакупівлі України» вдячне партнерам за підтримку у створенні чатботу проєкту USAID Ukraine – USAID Україна /UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах за допомогу.

Похожие материалы