- Категорія
- Новини
Кошти на Скринінг здоров’я 40+, отримані до 1 травня, треба використати до 30 червня
- Дата публікації
Українцям віком від 40 років, яким до 1 травня 2026 року нарахували 2000 грн підтримки на участь у програмі «Скринінг здоров’я 40+», потрібно пройти обстеження та оплатити послугу до 30 червня включно. Якщо кошти не використати до цієї дати, вони автоматично повернуться до державного бюджету.
Учасникам програми, які отримали гроші до 1 травня, але ще не пройшли скринінг, радять не відкладати запис. Для цього потрібно заздалегідь обрати медичний заклад, зв’язатися з ним і домовитися про проходження обстеження.
Водночас для тих, кому кошти підтримки були зараховані після 1 травня 2026 року, діють уже інші правила. Такі учасники мають використати гроші впродовж двох місяців із моменту їх надходження. Якщо за цей час людина не оплатить послугу скринінгу, кошти також автоматично повернуться до державного бюджету.
Механізм участі у програмі змінився з 1 травня 2026 року. Тепер українці та українки віком від 40 років можуть подати заявку у будь-який зручний час — чекати 30 днів після дня народження більше не потрібно. Оформити заявку можна через застосунок Дія або у ЦНАПі.
Програма «Скринінг здоров’я 40+» дає людям від 40 років можливість пройти базову перевірку здоров’я за кошти державної підтримки. Обстеження спрямовані насамперед на раннє виявлення ризиків, які з віком стають особливо актуальними: серцево-судинних хвороб, цукрового діабету та проблем із ментальним здоров’ям.
Інтерес до програми вже значний: заявки на отримання коштів подали понад мільйон українців і українок віком від 40 років. Нині пройти скринінг можна у 2227 пунктах надання послуг у різних регіонах країни.
Перелік медичних закладів, де доступна послуга, розміщений на офіційному сайті програми.