- Категория
- Новости
У 73 аптеках Львова можна придбати гіпотензивні препарати за зниженими цінами
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
2785
У Львові триває Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки цьому проекту люди, хворі на гіпертонію, мають можливість за відповідними рецептами купувати гіпотензи..
У Львові триває Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки цьому проекту люди, хворі на гіпертонію, мають можливість за відповідними рецептами купувати гіпотензивні препарати за зниженими цінами. У Львові визначено 73 аптеки, які задіяні у пілотному проекті. Аби взяти участь у проекті, пацієнт повинен проконсультуватись у лікаря та отримати рецепт.
«Торік уряд видав Постанову про державне регулювання цін на препарати, які лікують гіпертонічну хворобу. І цією постановою продумали такий механізм: якщо в аптеці певний препарат коштує 20 грн, то пацієнти, які беруть участь у проекті, купують його за 15 чи за 13 грн, тобто, якусь частину – 30, а може навіть 50% платити не буде. Цій аптеці відшкодовує держава. Для того, щоб цей механізм працював, пацієнт повинен отримати рецепт у лікаря. З тим рецептом пацієнт іде у визначені аптеки, які підписали угоду з обласним управлінням, обирає собі препарат тої чи іншої фірми і купує за зниженою ціною», – розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.
Однак за зниженою ціною пацієнт може купити не всі препарати, а лише визначені. «Йдеться не про конкретні препарати, а про 7 так званих молекул, 7 діючих речовин. Ці 7 речовин на сьогодні є в 173 препаратах в залежності від фірми», – уточнив Володимир Зуб.
«Тобто лікар повинен, встановивши діагноз, на вашу вимогу чи вам порекомендувати, виписати ту чи іншу молекулу в залежності від особливості підвищеного тиску. Ви йдете у визначену аптеку, як правило, вона знаходиться на території цієї поліклініки чи лікарні, і обираєте на свій власний розсуд препарат. Платите дещо менше і користуєтесь цим препаратом, а різницю потім держава відшкодовує. Сьогодні на рахунки обласного управління надійшло реально 2 млн. гривень. Використано всією Львівською областю лише 145 тис. грн. Тобто люди, які могли отримати цю послугу, заощадити (це заощадження може коливатися від 500 до 1000 грн в рік), не отримують те, що їм дала держава. Тому дуже важливо, щоб наші пацієнти знали, що вони мають на це право», – розповів Володимир Зуб.
Як уточнив Володимир Зуб, знижки не розповсюджуються на комбіновані препарати.
Нагадаємо, 25 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Відповідно до підпунктів 1 та 2 пункту 2 Постанови № 340 дія Пілотного проекту поширюється на генеричні лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, що зареєстровані в Україні, виробляються з дотриманням вимог належної виробничої практики.
Станом на сьогодні у Львові згідно з розпорядженням голови ЛОДА визначено 73 аптеки, які задіяні у пілотному проекті.
Кожен лікар, який виписує рецепт на лікарський засіб від підвищеного тиску, зобов’язаний роз’яснити пацієнту, в яку найближчу аптеку він може звернутися і отримати ліки за зниженою ціною.
Державою визначено 7 лікарських засобів, за міжнародною непатентованою назвою, а саме: енелаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін, які виписуються лікарями на рецептах.
Ці лікарські молекули станом на 9 квітня 2013 року містяться більш, ніж в 178 торговельних найменувань, перелік яких постійно поновлюється і з яким пацієнт може ознайомитися у лікаря або в аптеці, де він отоварює свій рецепт.
Цей проект покликаний допомогти, головним чином, соціально незахищеним пацієнтам, зробивши ліки доступнішими для них, адже прораховано, що середня вартість відшкодування буде складати на 1 рік від 500 грн. до понад 1000 грн.
Мета цього проекту – залучити більше пацієнтів з гіпертонічною хворобою для проведення їм адекватного лікування та домогтися зниження виникнення ускладнень, зокрема таких важких як інсульт та інфаркт міокарду.
Перелік суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності та підпорядкування, аптечні заклади яких розташовані в межах Львівської області: