- Категорія
- Новини
У Німеччині фармацевтам дозволять виписувати деякі рецептурні ліки: Кузьміних порівняв з Україною
- Дата публікації
Редакторка стрічки новин
У Німеччині фармацевти отримають розширені повноваження — вони зможуть виписувати деякі рецептурні препарати без обов’язкового нового рецепта. Про це повідомив голова підкомітету Верховної Ради з питань фармацевтичної галузі Сергій Кузьміних, посилаючись на законопроєкт, поданий федеральним міністром охорони здоров’я Ніною Варкен.
Згідно з документом, передбачено кілька ключових нововведень:
- фармацевт може видати ліки без нового рецепта, якщо пацієнт понад рік отримує той самий препарат;
- у разі простої гострої хвороби фармацевт також може виписати ліки за стандартом;
- виняток становлять препарати, що можуть викликати залежність, або ті, що застосовуються при вузьких діагнозах;
- усі операції фіксуються в електронній картці пацієнта;
- послуга буде оплачуваною — до 5 євро.
«Погодьтесь, прірва з Україною. У нас фармацевт часто принижений до ролі ʼпродавцяʼ з планом продажів, власних торгових марок і БАДів. А іноді його місце взагалі займає людина без профільної освіти», — зауважив Кузьміних.
Водночас народний депутат підкреслив, що в Україні вже розробляється модель, яка наблизить систему фармацевтичної допомоги до європейської. З 1 січня 2027 року аптеки будуть зобов’язані надавати повноцінну фармацевтичну послугу, брати участь у лікувальному процесі спільно з лікарем, обґрунтовувати вибір необхідних препаратів і оптимізувати схеми лікування для досягнення найкращих клінічних та економічних результатів.
«Тому дискусію потрібно починати вже зараз: як ми побудуємо цю модель? Як повернемо фармацевту престиж, довіру і фаховість професії?» — підсумував Кузьміних.