У Німеччині фармацевтам дозволять виписувати деякі рецептурні ліки: Кузьміних порівняв з Україною

Редакторка стрічки новин

У Німеччині фармацевти отримають розширені повноваження — вони зможуть виписувати деякі рецептурні препарати без обов’язкового нового рецепта. Про це повідомив голова підкомітету Верховної Ради з питань фармацевтичної галузі Сергій Кузьміних, посилаючись на законопроєкт, поданий федеральним міністром охорони здоров’я Ніною Варкен.

Згідно з документом, передбачено кілька ключових нововведень:

  • фармацевт може видати ліки без нового рецепта, якщо пацієнт понад рік отримує той самий препарат;
  • у разі простої гострої хвороби фармацевт також може виписати ліки за стандартом;
  • виняток становлять препарати, що можуть викликати залежність, або ті, що застосовуються при вузьких діагнозах;
  • усі операції фіксуються в електронній картці пацієнта;
  • послуга буде оплачуваною — до 5 євро.

«Погодьтесь, прірва з Україною. У нас фармацевт часто принижений до ролі ʼпродавцяʼ з планом продажів, власних торгових марок і БАДів. А іноді його місце взагалі займає людина без профільної освіти», — зауважив Кузьміних.

Водночас народний депутат підкреслив, що в Україні вже розробляється модель, яка наблизить систему фармацевтичної допомоги до європейської. З 1 січня 2027 року аптеки будуть зобов’язані надавати повноцінну фармацевтичну послугу, брати участь у лікувальному процесі спільно з лікарем, обґрунтовувати вибір необхідних препаратів і оптимізувати схеми лікування для досягнення найкращих клінічних та економічних результатів.

«Тому дискусію потрібно починати вже зараз: як ми побудуємо цю модель? Як повернемо фармацевту престиж, довіру і фаховість професії?» — підсумував Кузьміних.