Торгівельні надбавки на деякі ліки сягають 57%, - відповідь на депутатське звернення Павла Петренка

Торгівельні надбавки на медпрепарати, оптова ціна яких нижча за 12 гривень і які користуються найбільшим попитом у соціально незахищених верств населення, сягають 57%.

Торгівельні надбавки на медпрепарати, оптова ціна яких нижча за 12 гривень і які користуються найбільшим попитом у соціально незахищених верств населення, сягають 57%.

Про це повідомила Державна інспекція України з контролю за цінами у відповідь на депутатське звернення заступника голови партії «Батьківщина», народного депутата фракції «Батьківщина» Павла Петренка.

Зокрема, за повідомленням Держцінінспекції, надбавки до 57% були встановлені на такі препарати, які не підлягають державному регулюванню: аскорбінова кислота, парацетамол, оксолінова мазь, ацетилсаліцилова кислота, ципрофлоксацик, докициклін та фармазолін. Подібні прецеденти було зафіксовано у Волинській, Кіровоградській, Тернопільській, Харківській, Львівській, Полтавській, Чернівецькій, Херсонській областях та у Києві.

У відповіді зазначено, що у порівнянні з вереснем минулого року загалом здорожчало 34% ліків. При цьому ціни на ліки проти застуди та грипу зростають сезонно та фактично без будь-яких об’єктивних причин.

Павло Петренко наголосив, що необґрунтовано завищені ціни на ліки стали звичною практикою не лише для аптек, а й для Міністерства охорони здоров’я під час проведення держзакупівель. Так, у 2012 році на закупівлі лише 59 медпрепаратів можна було б зекономити понад 48 мільйонів гривень державних коштів.

Наприклад, препарат "Онкаспар", який використовується для лікування онкохворих, був закуплений МОЗом за 18 тисяч гривень за упаковку, тоді як у сусідній Польщі його вартість – 13 тисяч гривень. Препарат "Елігард", який також використовується в онкології, МОЗ придбало за 4500 гривень, коли в Словаччині він коштує удвічі дешевше – 2045 гривень. Така ж сама ситуація і з препаратом "Ербітукс": за 3671 грн. – його придбало мінохорони здоров’я, а от в Угорщині він вартує 1800 гривень.

З огляду на це, Павло Петренко надіслав до Антимонопольного комітету, МВД та ГПУ депутатське звернення з вимогою перевірити зазначені факти необґрунтованого завищення цін на медпрепарати та притягнути всіх винних до відповідальності.

Похожие материалы