- Категория
- Новости
АМКУ: Під підозрою великі аптечні мережі
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
934
Як повідомив виконувач обов’язків Голови АМКУ Олександр Мельниченко, переважна більшість суб’єктів господарювання фармацевтичного ринку, щодо яких Комітет розслідує справи за фактами необґрунтованого підвищення цін на «антигрипові» ліки і медичні засоби..
Як повідомив виконувач обов’язків Голови АМКУ Олександр Мельниченко, переважна більшість суб’єктів господарювання фармацевтичного ринку, щодо яких Комітет розслідує справи за фактами необґрунтованого підвищення цін на «антигрипові» ліки і медичні засоби, є великими торговельними мережами, що налічують десятки та навіть сотні аптек.
Так, у Луганській області розпочато розгляд справи щодо одного фармацевтичного підприємства, яке володіє 306 аптеками, що становить 40 % загальної кількості наявних у регіоні аптек.
Натомість у Дніпропетровській області Комітет розслідує справи відносно двох суб’єктів господарювання, у власності яких перебувають 40 аптек. Вони є найменшими за кількістю торговельних місць серед інших мереж, у діях яких виявлені ознаки порушення.
Причому, значна кількість фармацевтичних підприємств, з якими сьогодні працюють органи Комітету у рамках розгляду справ, мають розгалужену мережу аптек в різних регіонах. Найбільші оптові та роздрібні суб’єкти господарювання і формують загальну цінову політику на ринку.
З початку загострення епідемії грипу органи Антимонопольного комітету завершили по всіх теренах України близько 200 перевірок учасників фармацевтичного ринку, які фактично диктують ціни на ліки і медичні засоби. Передусім, це оптовики і великі аптечні мережі, які займаються роздрібною торгівлею і цінова поведінка яких сьогодні розслідується.
Крім того, Державна податкова адміністрація України на ринку лікарських препаратів виявила 1 тис. 358 порушень податкового законодавства. Загальна сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог чинного законодавства становить 4,4 млн. грн. З незаконного обігу вилучено медичної продукції на загальну суму 15,8 млн грн.
Проведено 5 тис. 99 обстежень щодо наявності в аптечних закладах лікарських засобів і виробів медичного призначення. Проведено 4 тис. 805 перевірок щодо дотримання порядку проведення розрахункових операцій за готівку.
За результатами контрольно-перевірочних заходів органами державної податкової служби встановлено 4 тис. 674 факти відсутності окремих обов'язкових лікарських засобів і виробів медичного призначення на період карантину. Під час перевірок аптечних закладів було встановлено 718 фактів перевищення граничних роздрібних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення.
Джерело: www.amc.gov.ua; www.rbc.ua