У Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Києва розслідують спалах кишкової інфекції

Редакторка стрічки новин

У Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у Києві розслідують спалах гострої кишкової інфекції. 20 червня захворіли троє вихованців закладу, усіх госпіталізували до інфекційної лікарні. У двох дітей експрес-тести показали ротавірус. Про це повідомив Київський міський центр контролю та профілактики хвороб.

Зараз фахівці ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ» з’ясовують обставини захворювання дітей і проводять протиепідемічні заходи, щоб зупинити поширення інфекції в закладі.

Ротавірус — одна з найчастіших причин гострих кишкових інфекцій у дітей. Захворювання зазвичай починається з підвищення температури, нудоти, блювання, діареї та слабкості. Найбільший ризик при такій інфекції — швидке зневоднення, особливо у маленьких дітей.

Захистити дитину від тяжкого перебігу ротавірусної інфекції допомагає вакцинація. В Україні це щеплення є рекомендованим, однак наразі не входить до безоплатного Національного календаря профілактичних щеплень.

Щоб зменшити ризик гострих кишкових інфекцій, медики радять дотримуватися базових правил гігієни: 

  • мити руки з милом перед їжею, після туалету та після повернення з вулиці, 
  • пити лише безпечну воду, 
  • ретельно мити овочі, фрукти та ягоди, 
  • правильно зберігати й готувати продукти. 

Також важливо регулярно проводити вологе прибирання та дезінфікувати поверхні.

Якщо з’явилися симптоми кишкової інфекції, не варто йти до школи, садка чи на роботу. Потрібно залишитися вдома та звернутися до лікаря.