НСЗУ спрямувала понад 524 млн грн на збереження медичних команд у прифронтових регіонах

Редакторка стрічки новин

У першому кварталі 2026 року НСЗУ виплатила понад 524,9 млн грн закладам охорони здоров’я для збереження медичних команд у регіонах із підвищеним безпековим навантаженням. Фінансування охопило 178 надавачів у дев’яти областях.

Національна служба здоров’я України продовжує фінансову підтримку медичних працівників, які працюють у прифронтових областях та регіонах із високим рівнем безпекових ризиків. У І кварталі 2026 року за спеціальним пакетом, спрямованим на збереження кадрового потенціалу, закладам охорони здоров’я перераховано понад 524,9 млн грн.

Фінансування отримали 178 медзакладів у дев’яти областях. Найбільші обсяги коштів спрямовано до Харківської області — понад 143,8 млн грн. Значні виплати також отримали Одеська (понад 95,7 млн грн), Херсонська (понад 65,9 млн грн), Сумська (понад 54,5 млн грн) та Запорізька (понад 50,2 млн грн) області.

Крім того, кошти були спрямовані до Миколаївської області (понад 46,1 млн грн), Дніпропетровської (понад 29,7 млн грн), Чернігівської (понад 22,5 млн грн) та Донецької (понад 16,5 млн грн).

«Пакет передбачає щомісячне додаткове фінансування закладів із розрахунку на кожного працівника. Це посилює фонд оплати праці і дає можливість самим закладам гнучко розподіляти кошти для підтримки медичних працівників», — зазначили у НСЗУ.

У НСЗУ підкреслюють, що стабільні та своєчасні виплати є ключовим елементом забезпечення стійкості системи охорони здоров’я в умовах війни. Такий механізм дозволяє зберегти кадровий потенціал і гарантувати пацієнтам доступ до медичної допомоги навіть у складних безпекових умовах.