- Категория
- Новости
Українських виробників пелюшок, підгузків та продуктів дитячого харчування хочуть витіснити з ринку
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
424
Держпідприємництво не підтримало ініціативу Мінекономрозвитку звільнити від ПДВ імпортну дитячу продукцію, повідомляє офіційний сайт відомства.
Держпідприємництво не підтримало ініціативу Мінекономрозвитку звільнити від ПДВ імпортну дитячу продукцію, повідомляє офіційний сайт відомства.
Протягом останніх років гострим є питання оподаткування та затвердження чіткого переліку продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят, що імпортуються в Україну. При цьому, Держпідприємництвом зазначалось про неефективність звільнення від оподаткування ПДВ такої продукції. Слід відмітити, що у жодних країнах ЄС та Митного союзу преференції до товарів для дітей (пелюшки і підгузки для немовлят, продукти дитячого харчування) не застосовуються.
Для прикладу: ставки ПДВ на дитячі підгузки у Німеччині становлять 19 %, у Чехії – 21%, у Болгарії – 20 %, Грузії – 18 % та інші, які до того ж являються країнами-імпортерами вище згаданих товарів на митну територію України.
Позиція Держпідприємництва залишилася незмінною й при розгляді розробленого Мінекономрозвитку проекту постанови, відповідно до якого виробники імпортованої дитячої продукції звільняються від обкладання ПДВ.
Загалом, у ході опрацювання проекту Держпідприємництвом було проведено тематичний аналіз та консультації, за результатами яких можна зробити висновок про формальний підхід розробника до оцінки наслідків дії постанови на практиці.
Окремо зауважуємо, що під час розгляду проекту постанови КМУ «Деякі питання реалізації підпункту 197.1.1 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України» на адресу Держпідприємництва надійшли зауваження та пропозиції представників бізнесу до проекту.
Таким чином, Держпідприємництво звернуло увагу розробника на доцільність доопрацювати проект постанови, врахувавши надані пропозиції, та про результат розгляду поінформувати заявників і Держпідприємництво, або ж взагалі посприяти виключенню відповідної норми з ПКУ.