К.Грищенко: Здоров'я громадян України для Президента та Уряду країни є пріоритетом номер один

У Донецькому національному медичному університеті ім. М. Горького відбулась нарада за участю Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка, голови Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького та заступника голови - директора департаменту охорони..

У Донецькому національному медичному університеті ім. М. Горького відбулась нарада за участю Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка, голови Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького та заступника голови – директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олени Петряєвої, під час якої були розглянуті актуальні питання розвитку медичної сфери на Донеччині та підбиті підсумки реформування первинного рівня медико-санітарної допомоги.

У своїй промові Костянтин Грищенко зазначив, що здоров’я громадян України для Президента та Уряду країни є пріоритетом номер один. «Тому вже в 1,4 раза збільшено фінансування первинного рівня медико-санітарної допомоги, і це не межа. Також станом на кінець березня поточного року в Україні створено 443 центри первинної допомоги, з них 72 в Донецькій області», – сказав Віце-прем’єр-міністр.

Віце-прем’єр-міністр відзначив добру роботу Донецької області зі створення електронного реєстру пацієнтів, в який вже внесені 3,5 мільйона жителів регіону.

При цьому Костянтин Грищенко акцентував увагу регіональної влади на завелику кількість лікарів пенсійного віку в регіоні – це 41,5%. Вирішенням цієї проблеми, на його думку, є створення умов для молодих спеціалістів.

У підтвердження цих слів голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький зазначив, що вже збільшено набір студентів до Донецького медуніверситету, працюють курси перекваліфікації лікарів. Також регіональна влада буде звертатися до Міністерства охорони здоров'я з проханням не розподіляти випускників донецького вишу в інші області.

У ході наради заступник голови – директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Петряєва доповіла про хід реформування первинного рівня медико-санітарної та екстреної медичної допомоги. Також вона окреслила плани регіональної влади щодо вторинного рівня медичної допомоги.

Зокрема, вже розроблено алгоритм створення госпітальних округів та їх план-схеми. Зараз уже ведеться робота із створенн експериментального госпітального округу на базі Олександрівського, Добропільського районів та міста Добропілля.