- Категория
- Новости
Транснаціональні компанії зацікавлені в знищенні інсулінового заводу?
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
224
Заступник голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування ситуації навколо інсулінового заводу «Індар», народний депутат України Володимир Карпук вважає, що транснаціональні компанії зацікавлені в знищенні інсулінового...
Заступник голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування ситуації навколо інсулінового заводу «Індар», народний депутат України Володимир Карпук вважає, що транснаціональні компанії зацікавлені в знищенні інсулінового виробництва в Україні.
Депутат, зокрема, заявив, що в світі працюють лише кілька фірм з виробництва інсуліну, виходить на міжнародний ринок і «Індар», який в основному виробляє генно-інженерні інсуліни.
За словами пана Карпука, «...між транснаціональними компаніями – виробниками інсуліну – йде величезна боротьба за ринки збуту. І, фактично, ці компанії в кожній країні домінують. В Україні «Індар» раніше займав 70% ринку інсулінів, нині – близько 50% ринку. І тут простежується інтерес транснаціональних компаній знищити «Індар». Зокрема, зазначив депутат, раніше, коли завод належав державі, на ньому виробляли власну субстанцію для інсулінів, а зараз – субстанцію купують за кордоном.
Заступник голови ТСК зауважив, що така ситуація – із втратою державою контролю над фармацевтичними підприємствами – виникла не тільки на «Індарі»: «Адже завод не єдиний. Злочинною групою були вкрадені ще деякі заводи фармацевтичної сфери, у тому числі – й спільні підприємства». На думку депутата, всі ці заводи мають бути повернені державі.
Пан Карпук вважає, що «Індар» – показовий приклад того, як організовані споживачі через громадські організації почали захищати свої інтереси.
Оцінюючи ситуацію навколо «Індару», екс-голова Фонду державного майна України Валентина Семенюк-Самсоненко повідомила, що «...у 2005 році від Фонду держмайна вносили до Кабінету міністрів методику оцінки інтелектуальної власності. На сьогодні ті розробки, які були щодо інсуліну, не захищені належно саме тому, що не було враховано серйозних моментів у законодавчій базі. У проекті закону було передбачено, що за розробниками закріплено право одержувати прибуток від використання їхньої інтелектуальної власності. На жаль, закон не було прийнято. Наші наукові кадри змушені працювати на інші країни, тільки не на Україну».
На думку пані Семенюк-Самсоненко, ТСК потрібно дивитися, як із зміною керівництва на заводі «Індар» йдуть справи із захистом інтелектуальної власності на наукові розробки вітчизняних інсулінів.
Джерело: www.unian.net