- Категория
- Новости
Володимир Дудка: Реформу охорони здоров'я потрібно проводити негайно
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
238
Реформу охорони здоров'я потрібно проводити негайно, вирішуючи дві його головні проблеми: недостатність фінансів і нераціональне використання коштів.
Реформу охорони здоров'я потрібно проводити негайно, вирішуючи дві його головні проблеми: недостатність фінансів і нераціональне використання коштів.
Таку думку висловив керівник Експертної групи з питань охорони здоров'я партії «Сильна Україна» Володимир Дудка, повідомляє прес-служба партії.
На його думку, Україні необхідно якомога швидше переходити на систему обов'язкового медичного страхування (ОМС), яка дозволить забезпечити значну частину фінансування охорони здоров'я коштом внесків тих, хто працює, і роботодавців.
«Коли говорять, що реформа охорони здоров'я— це непосильний фінансовий тягар для людей, можна сміливо заперечити: ми вже несемо його, оплачуючи зі свого гаманця понад 40% всіх витрат, пов'язаних з охороною здоров'я, а що стосується витрат на ліки – то й всі 80%», підкреслив експерт. Він пояснив, що обсяг неформальних платежів медперсоналу і коштів від покупки ліків самими пацієнтами становить 35 млрд грн. Зі впровадженням ОМС люди платитимуть майже такі самі кошти, але вже офіційно, як страхові внески.
Решту медичного бюджету країни забезпечуватимуть із державної скарбниці, а також – за допомогою приватного фінансування, наприклад, добровільного страхування.
На думку експерта, другий аспект реформи – це ефективне використання державних коштів, якого можна досягти, провівши оптимізацію структури лікувальних установ, посиливши роль профілактики та ранньої діагностики захворювань. Експерт зазначає, що після проведення реформи уже найближчим часом буде відчутним ефект. «Пацієнти стаціонарів і амбулаторій отримають насправді безкоштовні ліки, щонайменше, для лікування основних захворювань, а діти та пенсіонери – медичну страховку від держави. Крім того, з'являться кошти на забезпечення медичною допомогою сільського населення, а сільських лікарів – транспортом і житлом. Заробітні плати лікарів зростуть удвічі – втричі, що дозволить залучити молодь у професію, підвищити конкуренцію серед лікарів і боротися з корупцією», – говорить експерт.
«Не потрібно боятися починати реформу, набагато більше шкоди від зволікання з нею», – вважає Володимир Дудка.
Джерело: silnaukraina.com