Урядовці та підприємці обговорили реалізацію соціальних ініціатив у сфері подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу

Днями з нагоди святкування 20-річчя міжнародної співпраці Україна–Німеччина відбувся круглий стіл, у якому взяли участь представники Уряду України, бізнесу та міжнародних організацій. Учасники обговорили можливості міжсекторальної співпраці у сфері охор..

Днями з нагоди святкування 20-річчя міжнародної співпраці Україна–Німеччина відбувся круглий стіл, у якому взяли участь представники Уряду України, бізнесу та міжнародних організацій. Учасники обговорили можливості міжсекторальної співпраці у сфері охорони здоров’я, зокрема, у протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Серед експертів та почесних гостей "круглого столу" – Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна, Голова Правління УкрСиббанку в Україні Філіп Жоаньє, Координатор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко та інші. Організатором заходу виступило Німецьке товариство міжнародної співпраці Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Учасники обговорили основні напрями ефективного партнерства задля успішної реалізації соціальних ініціатив бізнесу у сфері охорони здоров’я, а також поділилися набутим досвідом та кращими практиками.

«Принцип міжсекторальної взаємодії є надзвичайно актуальним та ефективним у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Адже на перебіг епідемії впливає низка соціальних чинників. Подолання епідемії можливе лише за умови відповідального ставлення всього суспільства – громадського та приватного сектору, – переконана Тетяна Александріна. – Зі свого боку, держава докладає усіх зусиль для того, щоб скоротити масштаби поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в нашій країні. З 2009 року спільно з нашими німецькими партнерами ми успішно впроваджуємо Національну інформаційну кампанію з профілактики ВІЛ «Не дай СНІДу шанс!». Минулого року нам вдалося вперше зафіксувати зменшення рівня нових випадків ВІЛ-інфекції, зокрема серед груп ризику. За перше півріччя 2013 року відзначається зниження рівня смертності від хвороб, зумовлених СНІДом на 12%. Однак лише за умови активної взаємодії всіх суспільних інститутів та приватного сектору ми зможемо примножити ці результати».

Голова Держслужби України соцзахворювань підкреслила, що в рамках Національної інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!» профілактичними програмами вдалося охопити школярів та студентську молодь, запроваджено методичні поради збереження від інфікування ВІЛ на робочих місцях. Збільшився рівень обізнаності населення. За другий квартал цього року кількість звернень до Національної лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД зросла на 1,5 тис.

«Соціальні меседжі привертають увагу до необхідності дбати про власне здоров’я, берегти родинні цінності, виховувати в собі безпечну поведінку, яка б не призводила до ризиків інфікування», – зауважила вона.

За результатами круглого столу складено резолюцію подальшої співпраці та кроків у напрямку створення соціальних ініціатив приватного сектору в сфері охорони здоров’я України.

kmu.gov.ua