ВООЗ висловила подяку Україні за участь у проекті Глобального Нагляду та Моніторингу ЛЗ

Заступник генерального директора Системи охорони здоров’я та інновацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я Д-р Марі-Поль Кені висловив подяку Міністерству закордонних справ України за активну участь у пілотному проекті Глобального Нагляду та Моніто..

Заступник генерального директора Системи охорони здоров’я та інновацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я Д-р Марі-Поль Кені висловив подяку Міністерству закордонних справ України за активну участь у пілотному проекті Глобального Нагляду та Моніторингу лікарських засобів, організованому ВООЗ. Д-р Марі-Поль Кені у своєму листі також зазначив, що без активної участі України та Державної служби України з лікарських засобів, а також інших пілотних країн, втілення програми було б неможливим.

Уряди 10 країн, включно з Україною, взяли участь у пілотному проекті Глобального Нагляду та Моніторингу лікарських засобів, організованому Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ).

Проект направлено на розвиток системи Глобального Нагляду та Моніторингу субстандартної, підробленої, фальшиво маркуваної, та фальсифікованої (SSFFC) медичної продукції. Метою проекту є розвиток простого та легкого у використанні методу, який заохотить національні регуляторні органи з лікарських засобів (NMRA) доповідати про випадки порушення у систематичній та структурованій формі. Звіти подаються до Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та заносяться до новоствореної бази даних, що дозволяє проводити більш детальний аналіз загроз, які несуть медичні продукти SSFFC. На данний час обсяг, вартість та, щонайважливіше, шкода, спричинена медичною продукцією SSFFC, точно не визначена. Проект розроблено для кращого розуміння загроз та слабих місць у системах постачання на національному, регіональному та глобальному рівнях та для визначення переліку медичної продукції, яка перебуває в группі ризику.

У рамках проекту ВООЗ запросила представників всіх країн, які беруть участь у пілотному проекті, на триденний навчальний семінар, який проходив у м. Маніла (Філліпіни). На цьому семнарі ними було виконано п’ять вправ, заснованих на реальних подіях.

Найближчим часом нову систему буде поширено на країни Африки, а пізніше – на всі країни – члени ВООЗ.

www.diklz.gov.ua