- Категория
- Новости
ДСЛЗ вносить пропозиції щодо регулювання обігу отруйних сильнодіючих лікарських засобів
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
264
Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення України розробила проект змін до нормативно-правової бази регулювання обігу отруйних сильнодіючих лікарських засобів, якими пропонується позбавляти ліцензій на право торгівлі ними підпри..
Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення України розробила проект змін до нормативно-правової бази регулювання обігу отруйних сильнодіючих лікарських засобів, якими пропонується позбавляти ліцензій на право торгівлі ними підприємців, що незаконно продають такі препарати. Про це вчора (12.05.08) під час прес-конференції «Аптечний нарко-бізнес в Україні, його наслідки та шляхи подолання» повідомив заступник голови Держслужби Костянтин Косяченко.
Він зазначив, що згідно з чинним законодавством позбавляти ліцензій на право торгівлі лікарськими засобами будь-якого суб’єкта підприємницької діяльності після виявлення у нього першого факту порушення, навіть досить серйозного, практично неможливо. «Ми ініціюємо зміни до ліцензійних умов, які б зробили їх жорсткішими і дозволили відбирати ліцензію у приватних підприємців вже після першого факту незаконного продажу ними отруйних сильнодіючих лікарських засобів», – сказав К.Косяченко.
За словами заступника голови Держслужби, проект змін вже схвалено в Міністерстві охорони здоров’я і він перебуває на розгляді Державного комітету з підприємницької діяльності. К.Косяченко висловив сподівання, що найближчим часом такі зміни будуть остаточно затверджені і заявив про готовність відразу після цього приступити до перевірки аптек, стосовно яких існують підозри у незаконному продажі вищезазначених лікарських засобів.
Крім цього, заступник голови Держслужби звернув увагу на необхідність розглядати окремо питання легального і нелегального обігу отруйних та сильноіючих лікарських засобів, зокрема «трамадолу», при виробництві якого запроваджено жорсткий предметно-кількісний облік, а продаж в державних аптеках постійно контролюється. Водночас, за його словами, існує проблема нелегального продажу, і саме це спонукає запровадити максимальне регулювання аптечного бізнесу з боку держави.
Джерело: www.dslz.gov.ua