- Категория
- Новости
Адміністрація Президента заявила про початок реформи охорони здоров’я
- Дата публикации
- Количество просмотров
-
264
Із 2011 року в трьох регіонах України розпочнеться дворічний експеримент з реалізації реформи системи охорони здоров’я.
Із 2011 року в трьох регіонах України розпочнеться дворічний експеримент з реалізації реформи системи охорони здоров’я.
Про це повідомила перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова сьогодні на брифінгу в Києві.
«Рік завершується, а реформа охорони здоров’я розпочинається. Це, можливо, – один із найголовніших пунктів програми економічних реформ. Реформа охорони здоров’я була пріоритетною у 2010 році, вона лишається пріоритетом на 2011 рік», – зазначила Ірина Акімова.
Вона повідомила, що задля мінімізації ризиків при здійсненні реформи з 2011 року запланована апробація майбутньої моделі системи охорони здоров’я на трьох експериментальних майданчиках – пілотних регіонах, – зокрема, у Донецькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях.
«Експеримент у рамках реформи передбачає перебудову мережі медичних закладів та схему їхнього фінансування», – пояснила вона, уточнивши, що на проведення експерименту заплановано два роки.
За її словами, перший крок реалізації медичної реформи має бути спрямованим на підготовку необхідної законодавчої бази та нормативно-правових актів, які будуть пов’язані, насамперед, зі зміною системи фінансування медичної галузі.
Воночас перший заступник глави АП зауважила, що, ймовірно, доведеться вносити зміни до Бюджетного кодексу.
«Чим швидше ми запустимо основну законодавчу базу, яка покаже напрямок реформи охорони здоров’я, тим швидше ця реформа розпочнеться», – зауважила Ірина Акімова, висловивши сподівання, що відповідні законопроекти у сфері охорони здоров’я будуть внесені до Верховної Ради наприкінці січня 2011 року.
Як вона також заявила, планується, що нова схема фінансування медичної галузі у пілотних регіонах почне працювати з 2012 року. «І після 2012-го року будуть підбиті підсумки, визначені правильні, перспективні шляхи розповсюдження цього експерименту, після чого така схема має набути розповсюдження всією Україною», – заявила вона.
Джерело: health.unian.net