Корпорація «Артеріум» висловила свої погляди щодо обов’язкового маркування лікарських засобівв шриф

Корпорація «Артеріум» вважає ініціативу по маркуванню упаковок лікарських препаратів шрифтом Брайля невчасною, такою, що створює додаткові труднощі для вітчизняних фармацевтичних компаній і позбавленою реальних механізмів контролю з боку держави по впро..

Корпорація «Артеріум» вважає ініціативу по маркуванню упаковок лікарських препаратів шрифтом Брайля невчасною, такою, що створює додаткові труднощі для вітчизняних фармацевтичних компаній і позбавленою реальних механізмів контролю з боку держави по впровадженню даної ініціативи. Також, що найголовніше, це нововведення стане додатковим тягарем для 99,9 % населення України.

Так, згідно з прийнятим Верховною Радою України в цілому законопроектом № 2625 українським фармкомпаніям до січня 2010 року необхідно буде зробити колосальну роботу по внесенню змін до реєстраційних матеріалів по кожному з препаратів, а компаніям, що займаються виготовленням упаковки лікарських засобів, – повністю переобладнати своє друкарське виробництво згідно нових стандартів.

Всі ці вимушені дії збільшать вартість лікарських засобів для всього населення України. За попередніми оцінками компанії, таке подорожчання може досягти до 5 %, що в умовах фінансово-економічної кризи тільки збільшить навантаження на покупців, і в першу чергу негативно відіб'ється на незахищених верствах населення, якими і є незрячі люди.

При цьому, корпорація «Артеріум» в цілому вітає ініціативу по маркуванню лікарських засобів шрифтом Брайля, але вважає набагато ефективнішим способом допомоги незрячим людям шляхом закріплення їх за певними аптеками або аптечними мережами, в яких буде доступне спеціальне устаткування, завдяки якому на затребувані цією категорією населення конкретні лікарські засоби можна буде клеїти наклейки з шрифтом Брайля. Це дозволить, з одного боку, незрячим людям отримувати необхідні ліки і допомогу від провізорів в аптеках, з іншого боку, таке рішення не підвищить вартість всіх лікарських засобів для всіх верств населення, що особливо важливо в умовах фінансово-економічної кризи.

Важливо відзначити, що і Асоціація фармацевтичних виробників України, до складу якої входить корпорація «Артеріум», і Державний фармакологічний центр України неодноразово висловлювали свої побоювання з приводу ухвалення законопроекту №2625 у тому вигляді, в якому він був прийнятий. Але в ході обговорення в Комітеті Верховної Ради по охороні здоров'я думки вищезгаданих організацій не були заслухані і прийняті до уваги, і конструктивний діалог не відбувся. Замість дійсно важливих і необхідних рішень, таких як створення ефективної системи відшкодування (реімбурсації) вартості ліків для населення України, Верховна Рада приймає достатньо популістський закон, що не враховує реалії сьогодення, а в перспективі лише погіршить фінансовий стан всього населення.

Джерело: www.arterium.ua